euforion portal

Newsletter
banner
banner
Akcie
 

KRV

 

Sloboda je jedným z najzaujímavejších a najvýznamnejších majstrov slovenského písaného slova druhej polovice 20. storočia.

Publikovať začal v roku 1957 v časopisoch Mladá tvorba a Slovenské pohľady. Každé z jeho diel je vo svojej podstate postavené na jeho vlastných zážitkoch a životných skúsenostiach. Jeho knihy vynikajú brilantným rozprávačským štýlom. Vo viacerých dielach stavia základný motív na láske a jej príbuzných veciach- žiarlivosti, erotike, sexuálnych vzťahoch ale i osamelosti a hľadaní zmyslu života či viere v Boha.

Próza pre dospelých: Narcis, Britva, Šedé ruže, Hlboký mier, Stratený raj, Uršula, Rubato, Jeseň, Herečky a mnoho mnoho ďalších. Ako posledná mu vyšla kniha Krv.
Okrem iného písal aj scenáre, drámy, prózu pre deti a vydal aj zbierku poézie Večerná otázka vtákovi. 

KRV, reedícia z roku 1991 je o padnutom režime v 1989-tom. Hlavný hrdina musí prekročiť hranice staroby a svoj pohodlný život, v ktorom sa vyznal a cítil bezpečne vymeniť za divoké vody. Ale ako píše Sloboda, "človek je krehká nádoba". Takže potácanie sa medzi režimami, posteľami, putikami ponúka mnoho príležitostí na rozbitie. A črepy neprinášajú len šťastie, ale aj krv.


Ohodnoťte:
0%

Hodnotené 101 krát.

Žiadne komentáre ku článku.

nový Pridaj nový komentár
Združenie euforionAdminwebdesign by CREAS