euforion portal

Newsletter
banner
banner
Akcie
 

MUCHA

 

Dominik Dán, slovenský spisovateľ, úspešných detektívnych románov prichádza s novou publikáciou, ktorá by sa na trhu mala objaviť v decembri 2009.

Dominik Dán sa činí. Jeho posledné knižné tituly, ktoré vyšli takisto v 2009tom, Noc temných klamstiev a Beštia zožali veľký úspech, nielen u klasického čitateľa. Hranice sa posúvajú aj v literatúre. Kniha Beštia, ktorú do audio formátu nahovoril Jozef Vajda, je toho príkladom. Prečo? Audio kniha ponúka osobitný zážitok "prečítať" si obľúbené dielo ušami. Môžete získať čas na "čítanie" v dobe, ktorú ste pokladali za stratenú (manuálna práca, šoférovanie). Jednoduché stiahnutie z internetu a v neposlednom rade, obrovská výhra pre zrakovo handicapovaných, vyťažených ľudí či pre unavené oči. Pravdivý príbeh vychádza z deväťdesiatych rokov. Námetom je tragický príbeh masového vraha, ktorý brutálnym spôsobom poznačil mnoho rodín na Slovensku aj v zahraničí. Ide o prvý príbeh v dejinách Slovenska, kedy bola usvedčujúcim dôkazom DNA. Autor vie dôverným spôsobom vtiahnuť do deja, pretože sa sám podieľal na objasnení tohto prípadu. 

Dej knižného titulu Mucha, ktorý sa čoskoro objaví na pultoch sa odohráva rok po nežnej revolúcii, kedy bolo v "Našom meste" založené samostatné oddelenie vrážd, v tom čase zavalené množstvom "zaschnutých" zločinov, ešte z predchádzajúceho režimu. Jednou z nich bola aj vražda mladého dievčaťa. Nebola dcérou žiadneho politika ani bohatého otecka. Obyčajná holka, až nato, že zavraždená zaživa. Zaviazané ruky za chrbtom, zaškrtená pančuchami. Znásilnená? Nevie sa. Telo sa pri jazere začalo rýchlo rozkladať a všetky stopy zmizli. Až na tú jednu, čo zanechala mucha. Bude to stačiť?


Ohodnoťte:
0%

Hodnotené 44 krát.

Žiadne komentáre ku článku.

nový Pridaj nový komentár
Združenie euforionAdminwebdesign by CREAS