euforion portal

Newsletter
banner
banner
Akcie
 

Opustil nás Milan Rúfus

 

Slovenské literáne nebo postihla ťažká strata. Opustil nás človek,´ktorý z hľadiska lieratúry by sa dal pokojne označiť za nenahraditeľného a smerodatného.

Slovenské literáne nebo postihla ťažká strata. Opustil nás človek,´ktorý z hľadiska lieratúry by sa dal pokojne označiť za nenahraditeľného a smerodatného. Len pred mesiacom pri príležitosti svojich osemdesiatych narodenín sa po dlhej dobe objavil Milan Rúfus na verejnosti, aby v rámci osláv vystúpil na medzinárodnom seminári mapujúcom jeho tvorbu. O pár dní si ešte stihol prevziať ocenenie Crane Summit za poéziu a vysoké štátne vyznamenanie Pribinov kríž 1. triedy. Po dvojtýždňovej hospitalizácií pre problémy so srdcom posledný krát vydýchol v nedeľu 11. januára 2009.

"Smrť Milana Rúfusa je veľkou stratou pre slovenskú literatúru a celé naše umenie a kultúru. Útechou nám je dielo, ktoré tu zostáva a bude stále žiť v rukách a vo vedomí vďačných čitateľov," napísal v tlačovom vyhlásení predseda Asociácie spisovateľov Slovenska Igor Hochel.Posledná rozlúčka s Milanom Rúfusom bude v sobotu 17. januára o 11. hodine vo Veľkom evanjelickom chráme na Panenskej ulici v Bratislave.


www.litcentrum.sk


Ohodnoťte:
15%

Hodnotené 64 krát.

Žiadne komentáre ku článku.

nový Pridaj nový komentár
Združenie euforionAdminwebdesign by CREAS