euforion portal

Newsletter
banner
banner
Akcie
 

the sandman

 

jednoznačné čítanie pre intelektuálov

Ak chcete nakuknúť do krajiny zázrakov, nemusíte behať za bielym králikom ako Alica v krajine zázrakov. Stačí si otvoriť Sandmana, ale odporúčam začať od prvého inak je dosť pravdepodobné, že sa v tejto tajomnej krajine veľmi ľahko stratíte. 

Sandman 01: Preludia& nokturna
Sandman 02: Domeček pro panenky
Sandman 03: Krajina snú
Sandman 04: Údobí mlh
Sandman 05: Hra o tebe
Sandman 06: Báje a odlesky 1
Sandman 06: Báje a odlesky 2
Sandman 07: Krátke životy
Sandman 08: Brief lives
Sandman 09: The kindly ones
a mnoho ďalších aj presentových vydaní

Sprievodcu týmto komiksovým čítaním nedostanete. Už samotná obálka vám našepne, že pôjde o riadne nebezpečné dobrodružstvo, ktorá je aj mimoridnym zberateľským kúskom.

Sandmanova krajina je plná prevtelení, starých mýtov, legiend, zázrakov a tieňov. Neil Gaiman pri písaní poslednej série nasadil optiku slávnych básnikov a uvidel svet mytologických bytostí, Shakespeara aj Lucifera.
Pán snov vás privábi do svojej krajiny, kde sa sny stávajú skutočnosťou a vzápätí nem problém vás z nej prebudiť do krutej reality. Len tak z roztopaše.

Na vytvorení tohto zázračného diela sa podieľalo niekoľko umelcov, preto má takmer každý príbeh odlišný štýl kresby a extrémnu farebnosť. Dokonca aj samotný Sandman má niekoľko mien a podôb.

Sandman ako prvý komiks vyhral World Fantasy Award a objavil sa aj na zozname najlepších bestsellerov New York Times. Táto komiksová séria si získala kritikov ale hlavne skalných fanúšikov, ktorí netrpezlivo čakajú na filmovú či seriálovú verziu. Ale ako poznamenal samotný Gaiman: "na filmový podobu ešte proste nedozrel čas."


Ohodnoťte:
0%

Hodnotené 26 krát.

Žiadne komentáre ku článku.

nový Pridaj nový komentár
Združenie euforionAdminwebdesign by CREAS