euforion portal

Newsletter
banner
banner
Akcie
 

Verse versus verse a umelá inteligencia

 

Po dlhom spánku prichádza konečne veľmi zaujímavý a nanajvýš originálny projekt zameraný na interaktívnu poetickú tvorbu.

Po dlhom spánku prichádza konečne veľmi zaujímavý a nanajvýš originálny projekt zameraný na interaktívnu poetickú tvorbu.

Interaktívny projekt Verse Versus Verse vznikol v roku 2007 ako jeden z podporných projektov mesta Košice, kandidáta na Európske hlavné mesto kultúry 2013, s cieľom oživiť literárne po(d)vedomie mesta, priblížiť ľuďom tvorivé písanie, vzbudiť v nich aktívny záujem o poéziu a poukázať na jej podstatu a význam.

K dlhodobým zámerom Verse Versus Verse patrí kontinuálne overovanie latentných možností hypertextového priestoru a umelej inteligence ako legitímnych prostriedkov pre pôvodnú experimentálnu literárnu tvorbu. Podstatou Verse Versus Verse je interaktívne písanie poézie. Po vytvorení konta na adrese www.vvv.eu.sk sa môžete zúčastniť poetickej „hry“, písania básní s renomovaným košickým básnikom Poematom a… ak sa budete snažiť… môžu sa vaše básne stať súčasťou prvého zborníka slovenskej interaktívnej poézie.

A… ak by niekto náhodou pochyboval, že v dnešnej dobe stroje ešte stále nedokážu písať dojímavé básne, môže sa o tom na vlastnej koži presvedčiť na…

www.vvv.eu.sk


Ohodnoťte:
0%

Hodnotené 31 krát.

Žiadne komentáre ku článku.

nový Pridaj nový komentár
Združenie euforionAdminwebdesign by CREAS